Raport o stanie gminy - debata
Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (T.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 662) Wójt Gminy Dwikozy przedstawia Radzie Gminy w Dwikozach Raport o stanie Gminy Dwikozy za rok 2025.
Raport obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady gminy.
W debacie nad Raportem o stanie Gminy Dwikozy za 2025 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób, do Przewodniczącego Rady Gminy w Dwikozach. Zgodnie z ust. 8 art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym „Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.”
Sesja, na której zostanie przedstawiony raport o stanie Gminy Dwikozy odbędzie się 24 czerwca 2026 r.
W związku z powyższym zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 23 czerwca 2026 r. do godziny 15:00 w Biurze Rady w Dwikozach przy ul. Spółdzielczej 15 w Dwikozach.
Formularz zgłoszenia do debaty dostępny jest w pliku zamieszczonym poniżej, a także w Biurze Rady w Dwikozach przy ul. Spółdzielczej 15 w Dwikozach
Przewodniczący
Rady Gminy w Dwikozach
